Birmingham City Üniversitesi
Birmingham City Üniversitesi

Rank

Birmingham City Üniversitesi Ranking

87

location

Birmingham City Üniversitesi Location

Central England

Birmingham City Üniversitesi Birmingham City Üniversitesi

Rank

University Ranking

87

location

Img

Central England

ADD TO FAVOURITES

Birmingham City Üniversitesi

Temel Bilgiler
Lokasyon Birmingham, England
Kuruluş Tarihi 1992
Yabancı Öğrenci Yüzdesi 8.5%
Öne Çıkan Bölümler Sanat ve Tasarım, Medya, Sağlık
Uluslararası Ücretler £12,000-15,500
Temel Bilgiler
Lokasyon Birmingham, England
Kuruluş Tarihi 1992
Yabancı Öğrenci Yüzdesi 8.5%
Öne Çıkan Bölümler Sanat ve Tasarım, Medya, Sağlık
Uluslararası Ücretler £12,000-15,500

Genel Bakış

Birmingham City Üniversitesinde dünyanın 80 farklı ülkesinden çeşitlilik gösteren çalışmalarla, 22.500 Uluslar öğrencisi eğitim görmektedir. Lisans programlarında profosyonel akridetelerle Sanat, Tasarım, Mimarlık, Eğitim Bilimleri, Mühendislik, Hukuk, Muhasebe, Oyunculuk, Marketing, Hemşirelik, Radiografi, Sosyal Çalışmlar alanlarında eğitim seçenekleri sunmaktadır. Üniversiteye Birmingham Havaalanına kolayca ulaşım sağlanmkata, aynı zamanda Londra’ya Manchester’a ve diger merkezi bölgelere ulaşım kolaylıkla sağlanmaktadır.

Birmingham City Üniversitesi  part time öğrencileri sayısında daha çok yoğunluk göstermektedir. Aynı zamanda öğrencilerin yüksek eğitim metodları ile Electronic Commerce( Ticari alanda elektronik uygulamaların yoğunlaştığı), Haberleşme Mühendisliği ve Elektronik sistemlerde ilerleme olduğu gözlenmektedir.

Birmingham City Üniversitesi eğitim ve içeriği ile  UK deki ilk 30 üniversite arasında yer almıştır, en son yapılan Ulusal Öğrenci Anketi’I öğrencilerin% 83'ü derslerinden memnun,% 87'si fakülte personelinin den memnun olduğunu ortaya koymuştur.

Uluslararası Öğrencilere Yönelik Hizmetler

Birmingham City Üniversitesi Uluslararası Ofisinin okula yeni kayıt olan öğrencileri hava alanından karşılamak, şehri tanıtmak ve öğrenciler arası tanışma partileri düzenlemek gibi hizmetleri vardır. Oryantasyon Programı eylül ayında dönem başında bu hizmetlerini sumakta ve dönem boyunca da öğrencilere diger konularda yardımcı olmaktadır. Bu programlar EU öğrencileri ve Uluslararsı Öğrenciler için ücretsizdir. Universitede Ögrenci  Yardım Servisleri bulunmaktadır.

Sıralama

  • 2017 yılında The Times University Guide tarafından 93.sırada
  • 2017 yılında The Guardian University Guide 105.sırada gösterilmiştir.

Guardian’a göre UK deki üniversiteler arasında üç alanda; Medya Çalışmaları, Drama ve Dans, Genel Mühendislik alanında il 20 arasındadır; Mimarlık, Sanat ve tasarım, Eğitim Çalışmaları, Mekanik Mühendislik ve Müzik alanlarında ilk 30 aradında yer almaktadır. En son yapılan Mükemmelik Çalışmaları Çerçevesinde %90 oranda önemmli ve başarılı bir üniversite olarak kabul edilmiştir.

Konaklama

Birmingham City Üniversitesi konaklama konusunda yeni kayıt olan öğrencilere öncelik vermektedir. Aynı zamanda öğrencilerin kiralaya bileceği ev seçenekleri de sunmaktadır. Kiralanacak evler güvenlik ve konfor içermeketedir. Birmingham UK in ikinci büyük şehri olarak bilinmketedir. Kiralama alanları şehrin her yerinden tercih edilebilinmektedir. Konaklama Servisi öğrencilere her alanda yardımcı olmaktadır.

Lokasyon

Birmingham City Üniversitesi sekiz eğitim alanından oluşmaktadır ve şehrin farklı alanlarına değılmıştır. Birmingham merkez bir Avrupa şehridir, özellikle sanatsal mimari, sanat, müzik, tiyatro, dans, alışveriş merkezleri, restorantları ve en büyük alışveriş merkezi Bully Ring ile öğrencilerine muhteşem bir yaşam alanı sunmaktadır.
Şehrin dışında huzur verici kır alanları bulunmaktadır. Birmingham’ın UK ve Avrupa’nın en keşfedilesi bölgesidir, Londra’ya 1 saat kadar uzaklıkta bulunmakta,  Warwick, Stratford, the Peak District ve  Wales’e kolaylıkla ulaşım sağlanmaktadır.

Birmingham City Üniversitesi Hakkında daha fazla bilgi

İngiltere’de Ürün Yönetimi Eğitimi Alın

Ürün Yönetiminde profesyonellere olan talep gittikçe artmaktadır.İngiltere üniversiteleri bu alanda eğitim ve yetenek bilgi aktarımı konularında uzmanlığa sahiptir. İşte size sağladıkları imkanlar.

Daha fazla oku

Bu okul ile ilgileniyor musunuz?

SI-UK'in hızlı ve güvenilir servisi ile en iyi İngiltere Üniversitesine yerleştiğimi düşünüyorum.

Carla Termini
International Business Economics at City University

Read more testimonials

  • Glasgow Üniversitesi
  • Kent Üniversitesi
  • Oxford Üniversitesi
  • East Anglia Üniversitesi
  • Cambridge Üniversitesi
  • London School of Economics
  • Liverpool Üniversitesi