Bradford Üniversitesi
Bradford Üniversitesi

Rank

Bradford Üniversitesi Ranking

98

location

Bradford Üniversitesi Location

North England

Bradford Üniversitesi Bradford Üniversitesi

Rank

University Ranking

98

location

Img

North England

ADD TO FAVOURITES

Temel Bilgiler
Lokasyon Bradford, England
Kuruluş Tarihi 1966
Yabancı Öğrenci Yüzdesi 12.9%
Öne Çıkan Bölümler Siyaset Bilimi, İşletme, Fizyoterapi
Temel Bilgiler
Lokasyon Bradford, England
Kuruluş Tarihi 1966
Yabancı Öğrenci Yüzdesi 12.9%
Öne Çıkan Bölümler Siyaset Bilimi, İşletme, Fizyoterapi

Genel Bakış

Bradford Üniversitesi, İngiltere'nin kuzeyinde, Batı Yorkshire'da bulunur. 1966'da bir teknik kolej olarak  kurulan üç kampüsü vardır , Sağlık Okulu ve Yönetim Okulu ana kampuste yer almaktadır. Şu anda 150'den fazla ülkeden 13.500 uluslararası öğrenci Üniversiteye kayıtlıdır.  

Bradford, İngiltere'deki en pahalı öğrenci şehirlerinden biri olarak bilinmektedir. Üniversite, yurtdışında okuyan uluslararası öğrencilere yönelik dersler vermeye odaklanan Kuzey Konsorsiyumunun bir üyesidir. Bir çok öğrenci Bradford'un dünya çapında çok sayıda ortak kurumunda eğitim alma olanağına sahiptir. Hindistan’da, Polonya’da ve Hong Kong’ta şubeleri bulunmaktadır.

1973'te Barış Araştırmaları Bölümü kurulmuş, İngiltere'de ilk kez Barış konuları üzerine  yüksek lisans programları Bradford Üniversitesinde açılmıştır. Bölüm 2014 yılında dünyada bir ilk oluşunun ve kurulmasının 40. Yılını kutlamıştır. Yeni bir konaklama yeri olan The Green binası barınmak için hoş bir atmosfere sahiptir.

Uluslararası Öğrencilere Yönelik Hizmetler

Uluslararı öğrenci oranı yüzde on sekizdir, dünyanın 100 ülkesinden öğrenciler eğitim almaktadır. Uluslararası Öğrenci Bilgi Noktası Eylül ayının tamamında Uluslararası Ofis alanında bir oryantasyon programı ile öğrencilerin her türlü ihtiyaçlarına cevap vermektedir. Ofiste öğrencinin hava alanından alınması hizmeti de bulunmaktadır.

Sıralama

  • 2017 yılında The Times University Guide tarafından 76. Sırada
    2017 yılında the Guardian University Guide  tarafından 52. Sırada gösterilmiştir


Bradford Üniversitesi, araştırma fonuna dayalı olarak İngiltere'de 49. sırada yer alır.  Bradford'un durum incelemelerinin yaklaşık% 40'ı dünyanın önde gelen bir kurumu olup % 90' oranında dünya lideridir,  Sağlık, Yönetim ve Arkeoloji Bilimlerinde iyi performans göstermiştir.Çalışan öğrenci ortalamasında UK okulları arasında ilk üç üniversite arasında en iyisidir. 2008 yılında Research Assessment Exercise, araştırma yapan üniversitedeki akademisyenlerin% 80'inin uluslararası ve dünyaca ünlü araştırma yaptığını bildirdi. Bradford Üniversitesi Fizyoterepi alanında dünyada ilk on’da, Yüksek Lisans istihdam alanında UK deki Üniversiteler arasında ilk yirmi üniversite arasındadır.

Konaklama

Uluslararası öğrencilerin ilk yıllarında Halls'ta (ana kampüste)  bir konaklama garantisi altındadır. Okul yönetimi ana kampüste yer almaktadır. Diğer bölümler Laisteridge Lane ve Wardley House'dadır. The Green binası ana kampüs içinde, öğrencilerin rahataça konaklayabilceği, arkadaş ortamı edinebileceği şekilde tasarlanmıştır.

Lokasyon

Ana kampüs şehir merkezine yürüme mesafesindedir.  Kampüs içinde bilgisayar ve spor tesisleri, akşamları ve hafta sonları boyunca geç saatlere kadar açıktır ve merkezi öğrenci destek faaliyetleriyle birlikte, hem öğrenciler hem de personel için zengin bir öğrenme ve sosyal yaşam tarzı için gerekli tüm sosyal, eğlence, çalışma ve refah olanaklarını sunmaktadır.

Leeds, York, Manchester ve Sheffield şehirleri, arabayla bir saatten daha kısa bir mesafededir, yanı sıra diger toplu taşıma imkanları da bulunmaktadır. Kırsal şehir merkezine yürüme mesafesindedir.

Bradford Üniversitesi Hakkında daha fazla bilgi

İngiltere’de Hemşirelik Okuyun!

İngiltere, en yeni araştırma ve eğitim yöntemlerinden esinlenmiş, pratik ve teorik olarak öğretilen yenilikçi hemşirelik diplomaları sunmaktadır.

Daha fazla oku

Bu okul ile ilgileniyor musunuz?

SI-UK'in hızlı ve güvenilir servisi ile en iyi İngiltere Üniversitesine yerleştiğimi düşünüyorum.

Carla Termini
International Business Economics at City University

Read more testimonials

  • Glasgow Üniversitesi
  • Kent Üniversitesi
  • Oxford Üniversitesi
  • East Anglia Üniversitesi
  • Cambridge Üniversitesi
  • London School of Economics
  • Liverpool Üniversitesi