Coventry Üniversitesi
Coventry Üniversitesi

Rank

Coventry Üniversitesi Ranking

46

location

Coventry Üniversitesi Location

Central England

Coventry Üniversitesi Coventry Üniversitesi

Rank

University Ranking

46

location

Img

Central England

ADD TO FAVOURITES

Temel Bilgiler
Lokasyon Coventry, England
Kuruluş Tarihi 1992
Yabancı Öğrenci Yüzdesi 26.3%
Öne Çıkan Bölümler Health, Nursing, Linguistics
Uluslararası Ücretler £12,511-14,748
Temel Bilgiler
Lokasyon Coventry, England
Kuruluş Tarihi 1992
Yabancı Öğrenci Yüzdesi 26.3%
Öne Çıkan Bölümler Health, Nursing, Linguistics
Uluslararası Ücretler £12,511-14,748

Genel Bakış

Coventy Üniversitesi Midlands’ta konumlanmış bir kampüs üniversitesidir. 1992 yılında üniversite statüsü kazanmasından bu yana sürekli modernleşme eğiliminde olan üniversite, 2015 Times ve Sunday Times Üniversite Rehberi tarafından “Yılın Modern Üniversitesi” seçilmiştir.

Coventry Üniversitesi Londra’da İşletme ve MBA programlarını sunduğu ikinci bir kampüse sahiptir. Üniversitenin ana kampüsü ise 150 milyon sterlinlik bir yatırım planıyla yenilenerek yeni bir kütüphaneye ve eğitim tesislerine kavuşmuştur.

Coventy Üniversitesi program portföyünü genişletmektedir. Üniversitede sunulan Adli Kimya gibi uzmanlık alanları listelerde yerini alırken Afet Yönetimi ve Etik Korsanlık gibi benzersiz programlar ilk olarak Coventry Üniversitesinde sunulmuştur. Covenrty Üniversitesi yoğun bir şekilde istihdama odaklıdır. Start Up Cafe uygulamasıyla yerel işletmelerle ağ oluşturmayı teşvik eder.

Uluslararası Öğrencilere Yönelik Hizmetler

Coventry Üniversitesi 130 farklı ülkeden gelen 5,000 uluslararası öğrenciye ev sahipliği yapmaktadır. Uluslararası Ofis ekibi sorularınızı yanıtlar, başvurularınızı değerlendirir ve süreç boyunca size destek olurlar. Bu ekip çoğu yurtdışında eğitim ve yaşama tecrübesi olup farklı dilleri konuşabilen 8 kişiden oluşur.

Uluslararası Ofis her eğitim yılının başında çevredeki havaalanlarından öğrenci taşıma servisi düzenler ve yeni öğrenciler için hoş geldiniz haftası etkinlikleri yürütülür. Göçmenlik ve refah konularında uzman desteği mevcuttur.

Sıralama

  • 2017 Times Üniversite Rehberinde 47. sıradada
  • 2017 Guardian Üniversite Rehberinde 15. sırada

2015 yılında Coventy Üniversitesi Times ve Guardian tarafından “Yılın En Modern Üniversitesi” seçilmiştir. Üniversite 2014 yılında dünya genelinde en iyi 800 okul arasına girmiştir. Guardian üniversitenin öne çıkan bölümlerini Matematik, İşletme ve Yönetim Çalışmaları, Modern Diller, İletişim ve Medya olarak sıralamıştır.

2014 Araştırma Mükemmellik Çerçevesine göre üniversitede yapılan araştırmaların %61’i 3. ve 4. kategoride değerlendirilmiştir. Bu oran 2008 yılındaki %27’dir.

Konaklama

Coventry Üniversitesinde yurt konaklamasından özel konaklamaya çok farklı seçenekler mevcuttur.

Üniversite, biri özel banyolu diğer ikisi ise yemekli olmak üzere üç ayrı konaklama birimine sahiptir. Coventry içinde ve çevresinde üniversiteye ait birçok tek katlı mansiyon bulunur. Bu konaklama birimleri kampüse birkaç dakika yürüme mesafesinde, en az 4 en fazla 36 odaya sahip yapılardadır. 

Lokasyon

Tarihte motor endüstrisinin evi olarak bilinen Coventry, İngiltere’nin kalbinde yer almaktadır. Son yıllarda gerçekleşen büyük yenilenmelerle modern kentsel alanlar ortaçağ mimarisiyle, bağımsız dükkanlar ve barlarla çevrelenmiştir.

Üniversite yeni binalara ve 20. Yüzyıl başlarında bir fabrika olarak inşa edilen William Morris Binası gibi tarihi binalara sahiptir.  Coventry Birleşik Krallık’ın en büyük 11. kentidir, Birmingham’dan 30 km Londra’dan ise 154 km uzaklıktadır. 

Coventry Üniversitesi Hakkında daha fazla bilgi

İngiltere’de Motorspor Mühendisliği Eğitimi Alın

Motorspor mühendisliği üzerine bir kariyer göz kamaştırıcı bir iştir fakat zorlu bir yolculuktur. Eğitiminizi İngiltere'de almak sizi diğerlerinin bir adım önüne geçirebilir.

Daha fazla oku

İngiltere'deki En İyi Fotoğrafçılık Üniversiteleri

Daha fazla oku

Bu okul ile ilgileniyor musunuz?

SI-UK'in hızlı ve güvenilir servisi ile en iyi İngiltere Üniversitesine yerleştiğimi düşünüyorum.

Carla Termini
International Business Economics at City University

Read more testimonials

  • Glasgow Üniversitesi
  • Kent Üniversitesi
  • Oxford Üniversitesi
  • East Anglia Üniversitesi
  • Cambridge Üniversitesi
  • London School of Economics
  • Liverpool Üniversitesi