Gloucestershire Üniversitesi
Gloucestershire Üniversitesi

Rank

Gloucestershire Üniversitesi Ranking

81

location

Gloucestershire Üniversitesi Location

South England

Gloucestershire Üniversitesi Gloucestershire Üniversitesi

Rank

University Ranking

81

location

Img

South England

ADD TO FAVOURITES

Gloucestershire Üniversitesi

Temel Bilgiler
Lokasyon Gloucester and Cheltenham, England
Kuruluş Tarihi 1834
Yabancı Öğrenci Yüzdesi 4.1%
Öne Çıkan Bölümler İşletme, Bilgisayar, Hukuk
Uluslararası Ücretler £13,840
Temel Bilgiler
Lokasyon Gloucester and Cheltenham, England
Kuruluş Tarihi 1834
Yabancı Öğrenci Yüzdesi 4.1%
Öne Çıkan Bölümler İşletme, Bilgisayar, Hukuk
Uluslararası Ücretler £13,840

Genel Bakış

Gloucestershire Üniversitesi, Cheltenham'da iki, Gloucester'de olmak üzere üç kampüsten oluşmaktadır ve birçok kurumun birleşmesinden sonra 2001'de üniversite statüsünü kazanmıştır. Şu anda 60'ın üzerinde farklı ülkeden 10,000 öğrenci kayıtlıdır. Gloucestershire Üniversitesi, 2014'te Uluslararası Öğrenci Barometresinde İngiltere'de ikinci sırada yer aldı.

Birçok kurs, yurtiçi ve yurtdışı geziler ve öğrenci değişimiyle yurtdışında bir dönem geçirme olanağı sunar. Degreeplus girişimiyle, mezuniyet sonrası istihdam edilebilirliği artırmak için stajı eğitimle birleştirir. Gloucestershire ayrıca, Hukuk ve İşletme gibi konularda, öğrencilerin iş yaşamına veya daha ileri eğitime daha hızlı ve daha düşük bir maliyetle girmesine izin veren iki yıllık "hızlı" kurslar sunmaktadır. Üniversite ayrıca 14 Ulusal Öğretim Bursu ödülüne ve sektör deneyimine sahip güçlü bir öğretim üyesi kadrosuna sahiptir.

Uluslararası Öğrencilere Yönelik Hizmetler

Gloucestershire Üniversitesi, INTO ile uluslararası öğrencilere lisans öncesi ve lisans sırasında dil eğitimi vermek için yeni bir girişim başlatmıştır.

Öğrenci Hizmetleri Ekibi, uluslararası öğrencilerin kapsamlı ve ilgili tavsiyeler almasını sağlamak için çalışır. Her kampüsün, öğrencilerin karşı karşıya kaldıkları konularda destek ve yardım alabilecekleri bir “Yardım Alanı” bulunmaktadır. Uluslararası Öğrenci Danışmanları, mevcut uluslararası öğrencilerin eğitim alırken başarılı ve eğlenceli vakit geçirmelerine yardımcı olur. Bu, öğrencilere derslerine başlamadan önce ihtiyaç duydukları tüm bilgilere ve desteğe ulaşmalarını sağlayan “Uluslararası Hoş Geldiniz Haftası”, yıl boyunca uluslararası öğrenciler için çeşitli geziler, partiler ve sosyal etkinlikler düzenlemektedir.Sıralama

Sıralama

 • Times University Guide  2017’de, 71 .sırada
 • Guardian University Guide 2017’de 72.sırada

2014 Mükemmellik Araştırması çerçevesinde, Gloucestershire Üniversitesi'nin yayınladığı çalışmaların % 25'i "dünya lideri" veya "uluslararası mükemmel" olarak sınıflandırıldı.

Konaklama

Tüm uluslararası öğrencilere, verilen son başvuru tarihine kadar Gloucestershire Üniversitesi konaklama birimlerinde yer garantisi verilmektedir. Cheltenham ve Gloucester'da yaklaşık 1.380 oda mevcuttur ve konaklamanız sırasında ortaya çıkabilecek herhangi bir sorunla ilgili size yardımcı olması için bir “konut destek ekibi” bulunmaktadır.

Lokasyon

Üniversite İngiltere'de merkezi bir konumdadır ve büyük şehirlere kolayca ulaşılabilmektedir. Londra, araba ya da trenle iki saat uzaklıktadır. Birmingham, Bristol ve Oxford da bir saatten az yakınlıktadır.

İki kampüs,  çoğunlukla 'Cotswolds'a giden kapılar' olarak adlandırılan Cheltenham kasabasında  ve üçüncüsü yakındaki Oxstalls'dır. Cheltenham, her yıl dünyanın dört bir yanından altı milyon turist çeken olağanüstü doğal güzelliklerin bulunduğu etkileyici ve huzurlu bir şehirdir. Aynı zamanda, sosyal etkinlikler ve üniversite mezuniyet töreni için de kullanılan, dünyaca ünlü Cheltenham Cheltenham Racecourse’a ev sahipliği yapmaktadır.

Mezunlar

 • • PJ Crook - ünlü sanatçı
 • Cornelia Parker - sanatçı
 • Zoe Derham - Atlet
 • Adam Buxton - TV sunucusu

Gloucestershire Üniversitesi Hakkında daha fazla bilgi

İngiltere’de Ürün Yönetimi Eğitimi Alın

Ürün Yönetiminde profesyonellere olan talep gittikçe artmaktadır.İngiltere üniversiteleri bu alanda eğitim ve yetenek bilgi aktarımı konularında uzmanlığa sahiptir. İşte size sağladıkları imkanlar.

Daha fazla oku

İngiltere'nin En Yeşil Üniversiteleri

People and Planet Yeşil Üniversiteler Sıralaması İngiltere'nin en yeşil üniversiteleri hakkında benzersiz bilgiler sunuyor. İngiltere'nin en yeşil beş üniversitesi hakkında daha fazla bilgi alın.

Daha fazla oku

Bu okul ile ilgileniyor musunuz?

SI-UK'in hızlı ve güvenilir servisi ile en iyi İngiltere Üniversitesine yerleştiğimi düşünüyorum.

Carla Termini
International Business Economics at City University

Read more testimonials

 • Glasgow Üniversitesi
 • Kent Üniversitesi
 • Oxford Üniversitesi
 • East Anglia Üniversitesi
 • Cambridge Üniversitesi
 • London School of Economics
 • Liverpool Üniversitesi