Lincoln Üniversitesi
Lincoln Üniversitesi

Rank

Lincoln Üniversitesi Ranking

42

location

Lincoln Üniversitesi Location

Central England

Lincoln Üniversitesi

Rank

University Ranking

42

location

Img

Central England

ADD TO FAVOURITES

Temel Bilgiler
Lokasyon Lincoln, England
Kuruluş Tarihi 2001
Yabancı Öğrenci Yüzdesi 7.7%
Öne Çıkan Bölümler Sosyal Bilimler, Atçılık Bilimi, Medya
Uluslararası Ücretler £13,800-15,600
Temel Bilgiler
Lokasyon Lincoln, England
Kuruluş Tarihi 2001
Yabancı Öğrenci Yüzdesi 7.7%
Öne Çıkan Bölümler Sosyal Bilimler, Atçılık Bilimi, Medya
Uluslararası Ücretler £13,800-15,600

Genel Bakış

2001 yılında resmi olarak üniversite statüsü verilmesinden bu yana, Lincoln Üniversitesi'nden daha hızlı sıralamaya giren az sayıda İngiltere üniversitesi bulunmaktadır. Tarihi bir şehirde bulunan üniversitede kayıtlı, 100'den fazla ülkeden 10.000 öğrenci vardır.

Üniversite, Atçılık Bilimi, Mühendislik, Sanat ve Medya alanlarında uzmanlaşmış merkezlere sahiptir ve olağanüstü öğrenci hizmeti için Charter Mark kazanmış ilk üniversitedir. Tüm öğrenciler, çalışma ve iş becerilerini geliştirmek için tasarlanan Etkin Öğrenme Programını alırken, işe yerleştirme kredilerini bir dereceye kadar sayılabilmesi için kullanılabilirler. Times ve Sunday Times İyi Üniversiteler Rehberi 2015, Lincoln'u İngiltere'de ilk 10 modern üniversite arasına yerleştirdi.

Lincoln, ortaçağdan kalma geçmişi nedeniyle Avrupa'daki en dikkat çekici bazı mimari özelliklere sahiptir ve tüm öğrenciler, dik tepedeki katedral ve kale alanlarında mezun olacaktır. Aynı zamanda İngiltere'nin en güvenli şehirlerinden biridir.

Uluslararası Öğrencilere Yönelik Hizmetler

Lincoln Üniversitesi, uluslararası öğrencilere havaalanından gelen öğrencileri almak ve konaklama yerlerine götürmek için özel bir karşılama hizmeti sunmaktadır. Program aynı zamanda dil kursları, banka ve sağlık hizmetleri ve seyahat veya gezi önerileri konularında öğrencileri Birleşik Krallık'a alıştırmayı da içermektedir.

Hazırlık sınıfı ve İngilizce hazırlık sınıfındaki İngilizce programları, uluslararası öğrencilere açıktır ve akademik yazma, not alma, eleştirel düşünme ve konuşma becerilerini içeren dersleri içerir.

Sıralama

  • Times Üniversite Rehberi 2017'de 51.sıra
  • Guardian Üniversite Rehberi 2017'de 56.sıra

Lincoln, 1992 sonrası üniversitelerle ilişkili olarak, son beş yıl içinde büyük lig tablolarında 60 yer kazanarak  etkilemeye devam etmektedir. The Times ve Sunday Times Good University Guide 2015'te öğrenci memnuniyeti için ilk 50’de yer alırken, gazetecilik, psikoloji, drama, İngilizce, Spor ve Egzersiz de dahil olmak üzere ulusal olarak ilk 20’de bulunmaktadır.

Öğrenci Birliği, 2014 Ulusal Öğrenci Birliği'nde (NUS) Yılın Öğrenci Birliği unvanını kazanırken, on mezunun dokuzu derslerini tamamladıktan sonraki altı ay içinde çalışıyor veya  ileri eğitime devam ediyordu.

2014 Araştırma Mükemmellik Çerçevesi'ni takiben, sunulan araştırmaların yarısından fazlasının uluslararası düzeyde mükemmel veya dünya lideri olduğu ve mümkün olan en yüksek puanlar aldığı görüldü.

Konaklama

Kampüs içinde ve şehir merkezine yakın yürüme mesafesinde yer alan Student Village, çoğunlukla duş ve tuvalet içeren, kendi kendine yiyecek imkanı sunan, tek yatak odalı dairelerden oluşan 17 bina sunmaktadır. Her dairede ortak mutfak ve yemek alanı bulunur.

Ayrıca Konaklama Servisi, özel olarak yönetilen konutlarda veya özel kiralık konutlarda kampüs dışında  yaşamak isteyen öğrencilere yardımcı olabilir.

Lokasyon

Lincoln'un birkaç kampüsü vardır, başlıca kampüsü merkezi Lincoln'un merkezinde bir yat limanına kurulmuş  Brayford Pool'dur. Üniversite, tesislerin geliştirilmesi için 140 milyon £ yatırım yapmış ve şehir merkezi sadece birkaç dakikalık yürüme mesafesindedir. Mimarlık, Sanat ve Tasarım ve Mühendislik bölümleri için özel kampüsler mevcuttur ve bunların hepsi şehrin merkezinde veya merkezinden on dakikalık kısa yürüme mesafesindedir. Yakın zamanda inşa edilen Motor Shed - öğrenci birliği evi - ülkedeki en büyük öğrenci canlı müzik mekanıdır.

Lincoln, 120.000'in üzerinde nüfusu olan eski bir katedral kentidir ve tarihi mimarisi nedeniyle birçok turist çekmektedir.

Lincoln Üniversitesi Hakkında daha fazla bilgi

Psikoloji Research Üzerine İngiltere’deki En İyi 5 Üniversite

Psikoloji, davranış ve insan aklı eğitimi, Türk öğrenciler için popüler bir eğitim tercihidir. İngiltere'deki en iyi psikoloji research üniversitelerine göz atın.

Daha fazla oku

İngiltere’de Ürün Yönetimi Eğitimi Alın

Ürün Yönetiminde profesyonellere olan talep gittikçe artmaktadır.İngiltere üniversiteleri bu alanda eğitim ve yetenek bilgi aktarımı konularında uzmanlığa sahiptir. İşte size sağladıkları imkanlar.

Daha fazla oku

Neden eğitiminizi University of Lincoln’de almalısınız?

University of Lincoln bu hafta Guardian 2019 İngiltere Üniversite Sıralamaları’nda 22. sıraya yükselerek kendi rekorlarını kırmanın sevincini yaşıyor.

Daha fazla oku

İngiltere'deki En İyi Fotoğrafçılık Üniversiteleri

Daha fazla oku

Bu okul ile ilgileniyor musunuz?

SI-UK'in hızlı ve güvenilir servisi ile en iyi İngiltere Üniversitesine yerleştiğimi düşünüyorum.

Carla Termini
International Business Economics at City University

Read more testimonials

  • Glasgow Üniversitesi
  • Kent Üniversitesi
  • Oxford Üniversitesi
  • East Anglia Üniversitesi
  • Cambridge Üniversitesi
  • London School of Economics
  • Liverpool Üniversitesi