Loughborough Üniversitesi
Loughborough Üniversitesi

Rank

Loughborough Üniversitesi Ranking

5

location

Loughborough Üniversitesi Location

Central England

Loughborough Üniversitesi

Rank

University Ranking

5

location

Img

Central England

ADD TO FAVOURITES

Loughborough Üniversitesi

Temel Bilgiler
Lokasyon Loughborough, England
Kuruluş Tarihi 1909
Yabancı Öğrenci Yüzdesi 10%
Öne Çıkan Bölümler Spor, Mühendislik, Business
Uluslararası Ücretler £16,000-19,900
Temel Bilgiler
Lokasyon Loughborough, England
Kuruluş Tarihi 1909
Yabancı Öğrenci Yüzdesi 10%
Öne Çıkan Bölümler Spor, Mühendislik, Business
Uluslararası Ücretler £16,000-19,900

Genel Bakış

Loughborough University

Loughborough Üniversitesi, Londra'nın 90 dakika kuzeyinde Leicestershire'da bulunmaktadır. 1966’da kurulmuş olan üniversitenin 16.000'den fazla kayıtlı öğrencisi vardır. Bu öğrencilerden yaklaşık % 15'i 100'den fazla ülkeden gelen uluslararası öğrencilerdir. Loughborough Üniversitesi, tüm büyük ulusal sıralamalarda en iyi 15 üniversitenin arasındadır. 2015 yılında 'Whatuni' tarafından Yılın Üniversitesi seçilmiştir.

Loughborough Üniversitesi, Birleşik Krallık'ın en büyük yeşil alan kampüsüne sahiptir. Times / Sunday Times Üniversite Rehberi 2014'te Yılın Spor Üniversitesi seçilmiştir ve spor için ülkedeki en iyi kampüs olduğu kabul edilmektedir. Loughborough Üniversitesi’nden 90 sporcu 2012 Olimpiyat ve Paralimpik Oyunları’nda yarışmıştır.

Üniversite, bir dizi yükseköğrenim etkinliğindeki başarısıyla, 2015 Times Yüksek Öğrenim Ödülleri'nde 'Yılın Üniversitesi' kategorisinde finale kalmıştır. Aynı zamanda, yükseköğretim kurumlarında girişimcilik kültürünün gelişimini baz alan 'Yılın Girişimci Üniversitesi' kategorisinde aday gösterilmiştir.

Uluslararası Öğrencilere Yönelik Hizmetler

Loughborough University

Loughborough Üniversitesi uluslararası öğrenciler için, akademik yılın başlangıcına kadar çeşitli zamanlarda düzenlenen ücretsiz havaalanı karşılama servisi sunmaktadır. Dönem başında Uluslararası Ofis, uluslararası öğrencilere üniversite hayatını ve faydalanabilecekleri servisleri tanıtmak için oryantasyon etkinliği düzenler. Üniversitede dönem başlangıcından önce yürütülen, on haftaya kadar süren İngilizce hazırlık kursları da mevcuttur.

Sıralama

 • Times University Guide 2017’de 11. sırada
 • Guardian University Guide 2017’de 4. sırada

Loughborough Üniversitesi, 2015 yılında 'Whatuni' tarafından ‘Yılın Üniversitesi’ seçilmiştir. Son altı yıldır Times Yüksek Öğrenim Ödülleri'nde ‘En İyi Öğrenci Deneyimi’ kategorisinde birinci seçilmektedir. Aynı zamanda Lloyds Bank Anketinde öğrenci yaşam kalitesi için İngiltere'nin en iyi üniversitesi ve Yılın Spor Üniversitesi olmaya hak kazanmıştır.

Loughborough Üniversitesi araştırma standartları ölçeğinde İngiltere'nin en iyi on üniversitesi arasındadır. 2014 Araştırma Mükemmellik Çerçevesi'ne göre üniversitenin "dünya lideri" kategorisindeki araştırmalarında % 37'lik bir artış gerçekleşmiştir. Sadece Oxford Üniversitesi ve Loughborough Üniversitesi, uygulamalı araştırmaları ile prestijli Queen's Anniversary Ödülü'nü yedi kez almıştır

Konaklama

Loughborough Üniversitesi’nin sahip olduğu 16 büyük yurdun yedisi yemek haneli, altısı self-catering ve diğer üçü ise üniversite bağlantılı özel yurtlardır. Uluslararası lisans öğrencilerine için iki yıl boyunca konaklama garantisi verilmektedir.

Lokasyon

Loughborough, trenle Londra'ya 90 dakika uzaklıktadır. Loughborough, Nottingham ve Leicester gibi önemli ve büyük şehirlere yakındır. Loughborough küçük bir pazar kasabasının cazibesini korurken öğrenciler alışveriş, eğlence ve dinlenme tesislerine kolaylıkla erişebilirler.

Mezunlar

 • Sebastian Coe, Baron Coe (Sporcu, Siyasetçi ve Olimpiyat Oyunları Londra Organizasyon Komitesi Başkanı)
 • Monty Panesar (İngiltere Kriket Oyuncusu)
 • Tanni Grey-Thompson (Sporcu)
 • Paula Radcliffe (Sporcu)
 • Rob Smedley (F1 Yarış Mühendisi)

Loughborough Üniversitesi Hakkında daha fazla bilgi

İngiltere’de 2018 Yılının En İyi 5 Bilgisayar Bilimleri Okulu

Bilim Teknolojileri işlerindeki büyüme ile, teknoloji inşa eden ve bilgisayar sistemleri geliştiren yetenekli genç beyinler için talep büyük miktarda artmaktadır. 2018 yılında İngiltere'de en çok öne çıkan Bilgisayar Bilimleri okullarına göz atın.

Daha fazla oku

İngiltere'deki En İyi Öğrenci Toplulukları

Öğrenci Birlikleri, konaklama, eğitim ve hukuksal danışmanlık da dahil olmak üzere çeşitli konularda öğrencilere yardım sağlar. Öğrenci Birlikleri kaliteli ise üniversite hayatınız da bir o kadar kolay ve eğlenceli olacaktır. 

Daha fazla oku

2017 Yüksek Öğrenim Ödülleri Adayları Açıklandı

İngiltere'de yüksek öğrenim dalında Oscar olarak tanınan 2017 Times Yüksek Öğretim ödülleri adayları açıklandı.

Daha fazla oku

Bu okul ile ilgileniyor musunuz?

SI-UK'in hızlı ve güvenilir servisi ile en iyi İngiltere Üniversitesine yerleştiğimi düşünüyorum.

Carla Termini
International Business Economics at City University

Read more testimonials

 • Glasgow Üniversitesi
 • Kent Üniversitesi
 • Oxford Üniversitesi
 • East Anglia Üniversitesi
 • Cambridge Üniversitesi
 • London School of Economics
 • Liverpool Üniversitesi