Newcastle Üniversitesi
Newcastle Üniversitesi

Rank

Newcastle Üniversitesi Ranking

21

location

Newcastle Üniversitesi Location

North England

Newcastle Üniversitesi

Rank

University Ranking

21

location

Img

North England

ADD TO FAVOURITES

Temel Bilgiler
Lokasyon Newcastle, England
Kuruluş Tarihi 1834
Yabancı Öğrenci Yüzdesi 19.3%
Öne Çıkan Bölümler Tıp, Mimarlık, Sanat ve Tasarım
Uluslararası Ücretler £13,980-17,935
Temel Bilgiler
Lokasyon Newcastle, England
Kuruluş Tarihi 1834
Yabancı Öğrenci Yüzdesi 19.3%
Öne Çıkan Bölümler Tıp, Mimarlık, Sanat ve Tasarım
Uluslararası Ücretler £13,980-17,935

Genel Bakış

Newcastle Üniversitesi 1963'te üniversite statüsüne sahip olmuştur. Günümüzde 4.000'i uluslararası olmak üzere 20.000’den fazla kayıtlı öğrencisi bulunmaktadır. Üniversite, İngiltere'nin kuzey doğusunda konumlanmıştır ve prestijli araştırma yoğun üniversitelerden oluşan Russell Grubunun üyesidir. 

Newcastle Üniversitesi dünya çapındaki üniversitelerin en iyi % 1'lik diliminde yer almaktadır. Üniversite %91 genel memnuniyet oranıyla ülkedeki en yüksek puanlara sahip üniversiteler arasındadır. Üniversite bu ölçekte, İngiltere genelinde 6. sırada yer almaktadır. 2013/14 Mezuniyet Hedefleri anketi, Newcastle Üniversitesi mezunlarının % 94'ünün mezun olduktan sonraki altı ayda istihdam edildiğini veya yüksek öğretime devam ettiklerini göstermiştir.

Newcastle Üniversitesi’nin köklerini oluşturan Tıp ve Cerrahi Fakültesi günümüzde de üniversitenin en güçlü olduğu alanlardan biridir. Durham Üniversitesi ile partnerliğini sürdüren tıp fakültesi, tıp eğitimindeki en iyi uygulamaları göstermek için ulusal bir merkez olarak seçilmiştir. Kanser araştırma tesisleri ülkenin en iyilerinden birisidir. Newcastle Üniversitesi, İngiltere'deki hastane ve laboratuar bazlı programlarda ilk 5’te yer almaktadır.

Newcastle Üniversitesi, Londra Kampüsü

Eylül 2015'te açılan Newcastle Üniversitesi Londra Kampüsü, öğrencilere eğitimlerini Londra’da tamamlayıp Newcastle Üniversitesi'nden kalite odaklı bir diploma alma imkânı sunuyor. Mevcut programlar; Finans, İşletme ve Pazarlama ile ilgili lisans dereceleri ve yüksek lisans bölümlerinin yanı sıra, doğrudan eğitime başlamak için gerekli niteliklere sahip olmayan öğrencilerin tercih edebilecekleri pathway programlarını da içermektedir.

Uluslararası Öğrencilere Yönelik Hizmetler

Eğitim yılının başında uluslararası öğrencileri İngiltere ‘yle, üniversiteyle ve diğer öğrencilerle tanıştırmak için Uluslararası Karşılama Haftası düzenlenmektedir. Öğrencilerin Newcastle Havaalanı'nda karşılanarak kampüse ulaştırıldığı servise ek olarak atölye çalışmaları, konferanslar ve ceilid (geleneksel bir dans) organizasyonları gibi sosyal etkinlikler düzenlenmektedir. Newcastle Üniversitesi, partner kurumu INTO aracılığıyla pre-sessional derslerinin yanı sıra yıl boyunca ücretsiz dil dersleri de sunmaktadır.

Sıralama

 • Times Üniversitesi Rehberi 2017'de 22. sırada
 • Guardian Üniversite Rehberi 2017'de 37. sırada
 • QS World University Rankings 2017'de 168. sırada yer almaktadır.

2014 Araştırma Mükemmellik Çerçevesinde Newcastle Üniversitesi, İngiltere genelinde 16'ncı sırada yer alarak 2008'den itibaren sıralamasını yükseltmektedir. Üniversitenin araştırmalarının büyük bir kısmı, ‘dünya lideri’ veya ‘uluslararası düzeyde mükemmel’ olarak sınıflandırılmıştır.

Konaklama

Uluslararası öğrenciler ilk yıllarında konaklama garantisi altındadır. Newcastle Üniversitesi, yaklaşık %25'i yemekli olmak üzere 4000 kişilik konaklama kapasitesine sahiptir. Tesislerde, en-suite ve standart odaların yanı sıra daha büyük tek kişilik odalar,paylaşımlı odalar ve stüdyo daireler de bulunmaktadır. Yemeksiz tesislerde odalar genellikle ortak bir mutfağı paylaşacak şekilde düzenlenmiştir. Konaklama Servisi, Newcastle'da özel konaklama arayan öğrenciler için ücretsiz tavsiyeler sunar.

Lokasyon

Londra'nın 544 km kuzeyindeki Newcastle, kuzey doğu İngiltere’nin başkenti olarak kabul edilmektedir. Canlı, kompakt, kozmopolit ve öğrenci dostu olan bu şehir Tyne Nehri kıyısında yer almaktadır. Dünya standartlarındaki kültürü, canlı gece hayatı, büyüleyici geçmişi, harika alışveriş imkanları ve güzel mimarisi ile ünlüdür.

Muhteşem doğa ve sahil manzarası, tepeler, göller, kaleler ve güzel kıyı şeritleri şehre kolay ulaşım mesafesindedir. Durham, York ve Edinburgh tarihi şehirleri tren veya otobüs ile kolayca ulaşılabilir, Londra ise sadece üç saatlik bir tren yolculuğu mesafesindedir. Newcastle Havalimanı’ndan Paris, Barselona ve Amsterdam gibi büyük şehirlerin yanı sıra Dubai'ye günlük olarak seferler yapılmaktadır.

Mezunlar

 • Rowan Atkinson (Komedyen)
 • Princess Eugenie of York
 • Jonathan Sacks (İngiliz Milletler Topluluğu Birleşik Yahudi Cemaati Hahambaşı)

Newcastle Üniversitesi Hakkında daha fazla bilgi

İngiltere’nin En İyi Beş Ziraat Üniversitesi ve Bölümü

Ziraat, 200,000’ in üzerinde güncel öğrencisiyle İngiltere Üniversitelerinde en hızlı gelişen bölümlerden biri kabul edilmektedir.

Daha fazla oku

İngiltere’de Petrol Mühendisliği Eğitimi

Petrol mühendisliği, petrol ve gaz arama ve üretiminde temel disiplinlerden biridir. İngiltere'de petrol mühendisliği eğitimi hakkında daha fazla bilgi edinin.

Daha fazla oku

İngiltere’de Gemi Mühendisliği Eğitimi

İngiltere üniversiteleri denizcilik sektöründe aranan elemanlar yetiştirmektedir. Gemi mühendisliği hakkında daha falza bilgi almak için bizimle iletişime geçin.

Daha fazla oku

İngiltere’de Hukuk Eğitimi Alın

Hukuk İngiltere’de eğitim görmek isteyen yabancı öğrenciler tarafından en çok tercih edilen üçüncü bölümdür.

Daha fazla oku

İngiltere'de Bulunan En iyi 5 Sanat Okulu

Yaratıcılık, yenilik ve araştırma İngiltere'yi tüm dünya çapında uluslararası sanat öğrencileri için gözde bir eğitim merkezi yapıyor. İngiltere'deki en iyi 5 sanat üniversitesini öğrenin.

Daha fazla oku

Bu okul ile ilgileniyor musunuz?

SI-UK'in hızlı ve güvenilir servisi ile en iyi İngiltere Üniversitesine yerleştiğimi düşünüyorum.

Carla Termini
International Business Economics at City University

Read more testimonials

 • Glasgow Üniversitesi
 • Kent Üniversitesi
 • Oxford Üniversitesi
 • East Anglia Üniversitesi
 • Cambridge Üniversitesi
 • London School of Economics
 • Liverpool Üniversitesi