Nottingham Trent Üniversitesi
Nottingham Trent Üniversitesi

Rank

Nottingham Trent Üniversitesi Ranking

37

location

Nottingham Trent Üniversitesi Location

Central England

Nottingham Trent Üniversitesi

Rank

University Ranking

37

location

Img

Central England

ADD TO FAVOURITES

Nottingham Trent Üniversitesi

Temel Bilgiler
Lokasyon Nottingham, England
Kuruluş Tarihi 1962
Yabancı Öğrenci Yüzdesi 7.7%
Öne Çıkan Bölümler Sanat ve Tasarım, Mimarlık, Hukuk
Uluslararası Ücretler £13,450
Temel Bilgiler
Lokasyon Nottingham, England
Kuruluş Tarihi 1962
Yabancı Öğrenci Yüzdesi 7.7%
Öne Çıkan Bölümler Sanat ve Tasarım, Mimarlık, Hukuk
Uluslararası Ücretler £13,450

Genel Bakış

Nottingham Trent Üniversitesi, ikisi Nottingham'da, diğeri de şehrin hemen dışında toplam üç kampüsü bulunan ve kayıtlı 28,000 öğrencisi olan İngiltere'deki en büyük üniversitelerden biridir. Nottingham Trent 1992 yılında tam üniversite statüsünü kazanmadan önce, ilk olarak 1843’te kuruldu. 2015 Ulusal Öğrenci Anketi'nde, Nottingham Trent öğrencilerinin % 92'si, bu  üniversitede eğitim görmeyi tavsiye etmiştir.

Nottingham Trent Üniversitesi Sanat ve Tasarım, Moda ve Yaratıcı Sanat programlarında en iyi olarak bilinir ancak aynı zamanda İngiltere'nin en büyük hukuk okullarından birine ev sahipliği yapar. Üniversite ayrıca British University and College Sport Ligindeki performanslarıyla spor alanında da başarılıdır. Üniversite, geçtiğimiz günlerde, kanser teşhisi ve terapisi üzerine çalışmalarını sürdürmek için 1992 sonrası bir üniversitenin aldığı en büyük bağışlardan  birini almıştır.

Nottingham Trent Üniversitesinin  40 ülkede 50 akademik kurumla ortaklığı bulunmaktadır  ve üniversitede bazı programlarda öğrencilerin yurtdışında eğitim imkânı sunmaktadır. Nottingham Trent lisans öğrencilerinin % 93'ü, 2014'teki araştırmanın ardından mezun olduktan altı ay sonra istihdam edilmiş ya da daha ileri  eğitimlerine devam etmiştir.

Uluslararası Öğrencilere Yönelik Hizmetler

Nottingham Trent Üniversitesi Uluslararası Ofisi, uluslararası öğrencilere geniş bir hizmet yelpazesi sunmaktadır. Dönem başlangıcından önce, yakında bulunan havalimanlarından  havaalanı karşılama hizmeti ve tüm öğrenciler için başlangıç kursu vardır. İngilizce dillerini geliştirmek  isteyen ya da buna ihtiyaç duyan uluslararası öğrenciler, 6-30 hafta arasında değişen, hazırlık sınıfı İngilizce derslerini alabilirler. Nottingham Trent International College'da öğrenciler lisans veya lisansüstü eğitim için hazırlık dersleri alabilirler.

Sıralama

 • Times Üniversite Rehberi 2017'de 57. sırada
 • The Guardian Üniversite Rehberi 2017’de 53.sırada

  2014 Mükemmellik Araştırma Çerçevesinin ardından, Nottingham Trent'in sunmuş olduğu araştırmaların % 90'ı;  'dünya lideri', 'uluslararası açıdan mükemmel' veya 'uluslararası kabul görmüş' olarak sınıflandırıldı. Biyomedikal Bilim ve Mühendislik en çok göz dolduran alanlardı.

Konaklama

Uluslararası öğrencilerin Nottingham Trent Üniversitesi konaklama biriminde en az bir yıl boyunca konaklaması garanti edilir. Kampüste veya kampüs yakınında, birçoğu süit olan mutfaklı 4.200 adet oda bulunmaktadır. Bunlar, genel olarak dairelerde veya evlerde, özel yatak odaları ve ortak mutfak olarak bulunur, ancak stüdyo daireler ve paylaşımlı odalar da mevcuttur.

Nottingham'da yaşamanın maliyeti Birleşik Krallık'ın diğer bölgelerine kıyasla çok makuldür, yani özel konaklamaların, üniversitenin tavsiyesiyle ucuza ve kolayca bulunabileceği anlamına gelmektedir.

Lokasyon

Nottingham Trent Üniversitesi'nin üç kampüsü vardır. Nottingham şehir merkezinin hemen kuzeyinde yer alan City Kampüsü, İş ve Yönetim, Hukuk, Sosyal Bilimler ve Sanat ve Tasarım programlarına ev sahipliği yapmaktadır. Clifton Kampüsü, Nottingham Sanat ve Beşeri Bilimler Fakültesi, Eğitim, Bilim ve Teknoloji Bölümü'ne ev sahipliği yaparken, Brackenhurst Hayvancılık, Tarım ve Çevre Bilimleri Okulu'na ev sahipliği yapmaktadır ve kendi süt çiftliği vardır.

Nottingham, Londra'dan trenle yaklaşık iki saatlik bir sürededir ve öğrenciler nüfusun % 10'luk bölümünü oluştururken şehre eşsiz bir öğrenci dostu şehir duygusu kazandırır.  Yaşam masrafları ulusal ortalamanın altında olduğundan yaşamak için uygun bir yer haline gelmektedir ve şu anda İngiltere'de iistihdam oranlarının en yüksek olduğu yerlerden biridir. Endüstri Devrimi döneminde  bir üretim merkezi olarak Robin Hood efsanesine ve geleneğine bağlılığıyla ünlüdür.

Nottingham Trent Üniversitesi Hakkında daha fazla bilgi

İngiltere’de Ürün Yönetimi Eğitimi Alın

Ürün Yönetiminde profesyonellere olan talep gittikçe artmaktadır.İngiltere üniversiteleri bu alanda eğitim ve yetenek bilgi aktarımı konularında uzmanlığa sahiptir. İşte size sağladıkları imkanlar.

Daha fazla oku

İngiltere’de Arazi ve Mülk Yönetimi Eğitimi Alın

Arazi ve Mülk Yönetimi, mülk geliştirme & yönetim ve kentsel planlama ile ilgili konuları anlamanızı sağlayacak kapsamlı bir bölümdür. Tüm yerleşik ve doğal çevreyi kapsayan bu bölümü İngiltere'de hangi okullarda okuyabileceğinize göz atın.

Daha fazla oku

İngiltere'nin En Yeşil Üniversiteleri

People and Planet Yeşil Üniversiteler Sıralaması İngiltere'nin en yeşil üniversiteleri hakkında benzersiz bilgiler sunuyor. İngiltere'nin en yeşil beş üniversitesi hakkında daha fazla bilgi alın.

Daha fazla oku

Nottingham Trent Üniversitesi'nin Yılın Üniversitesi Seçilmesinin Beş Nedeni

Nottingham Trent Üniversitesi'nin Times Yüksek Öğretim ödüllerinde neden Yılın Üniversitesi seçildiğiyle ilgili daha fazla bilgi edinin.

Daha fazla oku

2017 Yüksek Öğrenim Ödülleri Adayları Açıklandı

İngiltere'de yüksek öğrenim dalında Oscar olarak tanınan 2017 Times Yüksek Öğretim ödülleri adayları açıklandı.

Daha fazla oku

Bu okul ile ilgileniyor musunuz?

SI-UK'in hızlı ve güvenilir servisi ile en iyi İngiltere Üniversitesine yerleştiğimi düşünüyorum.

Carla Termini
International Business Economics at City University

Read more testimonials

 • Glasgow Üniversitesi
 • Kent Üniversitesi
 • Oxford Üniversitesi
 • East Anglia Üniversitesi
 • Cambridge Üniversitesi
 • London School of Economics
 • Liverpool Üniversitesi