Nottingham Üniversitesi
Nottingham Üniversitesi

Rank

Nottingham Üniversitesi Ranking

16

location

Nottingham Üniversitesi Location

Central England

Nottingham Üniversitesi

Rank

University Ranking

16

location

Img

Central England

ADD TO FAVOURITES

Temel Bilgiler
Lokasyon Nottingham, England
Kuruluş Tarihi 1881
Yabancı Öğrenci Yüzdesi 17%
Öne Çıkan Bölümler Tarih, Psikoloji, Ekonomi
Uluslararası Ücretler £14,010-20,070
Temel Bilgiler
Lokasyon Nottingham, England
Kuruluş Tarihi 1881
Yabancı Öğrenci Yüzdesi 17%
Öne Çıkan Bölümler Tarih, Psikoloji, Ekonomi
Uluslararası Ücretler £14,010-20,070

Genel Bakış

Nottingham Üniversitesi araştırma odaklı bir kampüs üniversitesidir. Malezya, Çin ve İngiltere’deki kampüsleriyle Times tarafından "İngiltere'nin sahip olduğu ve gerçek manada global sayılabilecek tek üniversite" olarak tanımlanmıştır. İngiltere'nin beşinci büyüklükteki üniversitesi olmakla birlikte Russell Group, Universitas 21, Commonwealth Üniversiteleri Birliği ve Avrupa Üniversiteler Birliği üyesidir.

Nottingham Üniversitesi, İngiltere’deki global üniversiteler sıralamasında en iyi %1’lik dilimde yer almasının yanı sıra düzenli aralıklarla İngiltere’nin en iyi 30 Yüksek Öğrenim Kurumu arasına da girmektedir. 2006 yılında Nottingham Üniversitesi, Times'ın Yüksek Öğrenim Kurumu tarafından İngiltere'de "Yılın Üniversitesi" olarak seçildi; 2009, 2011 ve 2012 yıllarında ise ödüle aday gösterildi.

Üniversiteye kabul son derece zorludur ve Nottingham düzenli aralıklarla ülkede en fazla lisans başvurusu alan üniversite olmuştur. Şu anda okula 9,000’den fazlası uluslararası öğrenci olmak üzere toplamda 33.000'den fazla öğrenci kayıtlıdır.

Uluslararası Öğrencilere Yönelik Hizmetler

Nottingham Üniversitesi'ndeki Uluslararası Ofis, eğitimlerine başlamadan önce ve eğitimleri sırasında İngiltere'de mümkün olan en iyi hazırlık ve desteği vermek adına uluslararası öğrencilere geniş bir hizmet yelpazesi sunmaktadır. Bu hizmetlerden bazıları üniversiteye ve şehre geliş için yardım ve oryantasyon, bir banka hesabı açma, vize uzatma, sosyal destek ve İngilizce dil desteğidir.

York, Oxford ve İskoçya gibi yerlere sayısız gezinin yanı sıra üniversite, uluslararası öğrencilerinin yakınlarda bulunan İngiliz insanlarla tanışıp kaynaşmalarına, dil becerilerini geliştirmelerine ve kültür hakkında daha fazla bilgi edinmelerine izin veren programlara da katılmaktadır.

Sıralama

 • Times Üniversitesi Rehberi 2017'de 20. sırada
 • Guardian Üniversitesi Rehberinde 2017 25'inci
 • QS World University Rankings 2017'de 75. Sırada

Nottingham Üniversitesi, İngiliz Üniversitelerine Yönelik Virgin Alternatif Rehberine göre "dünyadaki en işveren dostu üniversitelerden biri" seçilmiştir ve önde gelen işverenler tarafından THES dünya sıralamasında en iyi 15 üniversiteden biri olarak gösterilmiştir.

2014 yılındaki Research Excellence Framework’e göre Nottingham, araştırma gücü açısından İngiltere'de sekizinci sırada yer alıyor. Üniversitedeki araştırmaların% 97'den fazlası uluslararası düzeyde tanınırken, % 80'i dünyada önde gelen veya uluslararası düzeyde mükemmel unvanına sahiptir ve bu oranla İngiltere’de ilk sıradadır.

Konaklama

The University of Nottingham’s accommodation provides more than 6,000 rooms all close to the campus and ranging from modern self-catering flats to traditional halls of residence. 15 halls, housing about 4,000 students across three different campuses, are owned and managed by Nottingham.

Three meals a day are provided as part of the catered accommodation with a varied menu. Nottingham’s accommodation features rooms on each campus that are accessible to students with disabilities, including larger rooms for extra storage or work space, adapted bathrooms and facilities for those with hearing impairments.

Lokasyon

Nottingham Üniversitesi’nin konaklama seçenekleri içinde, modern self-catering dairelerden geleneksel yurtlara kadar, kampüse yakın 6000'den fazla oda sunulmaktadır. Üç farklı kampüste yaklaşık 4000 öğrenci barındıran 15 yurdun yönetimi Nottingham'a aittir.

Yemekli konaklama seçeneğinin bir parçası olarak günde üç öğün yemekler sunulmaktadır. Her kampüste engelli öğrenciler de düşünülmüştür ve buna uygun olarak ekstra depolama veya çalışma alanına sahip geniş odalar, uyarlanmış banyolar mevcuttur. Ayrıca işitme engellilere yönelik odalar da bulunmaktadır.

Mezunlar

 • D. H. Lawrence (Yazar)
 • Sir Peter Mansfield (Nobel ödüllü MRI tarama mucidi)
 • Sir John Sawers (MI6 Başkanı)
 • Deng Yaping (Masa Tenisi Oyuncusu)
Bu okul ile ilgileniyor musunuz?

SI-UK'in hızlı ve güvenilir servisi ile en iyi İngiltere Üniversitesine yerleştiğimi düşünüyorum.

Carla Termini
International Business Economics at City University

Read more testimonials

 • Glasgow Üniversitesi
 • Kent Üniversitesi
 • Oxford Üniversitesi
 • East Anglia Üniversitesi
 • Cambridge Üniversitesi
 • London School of Economics
 • Liverpool Üniversitesi