Central Lancashire Üniversitesi
Central Lancashire Üniversitesi

Rank

Central Lancashire Üniversitesi Ranking

105

location

Central Lancashire Üniversitesi Location

North England

Central Lancashire Üniversitesi Central Lancashire Üniversitesi

Rank

University Ranking

105

location

Img

North England

ADD TO FAVOURITES

Central Lancashire Üniversitesi

Temel Bilgiler
Lokasyon Preston, England
Kuruluş Tarihi 1992
Yabancı Öğrenci Yüzdesi 8.6%
Öne Çıkan Bölümler Sosyoloji(İnsan Bilimleri), Yönetim. Bilim
Uluslararası Ücretler £11,950-12,950
Temel Bilgiler
Lokasyon Preston, England
Kuruluş Tarihi 1992
Yabancı Öğrenci Yüzdesi 8.6%
Öne Çıkan Bölümler Sosyoloji(İnsan Bilimleri), Yönetim. Bilim
Uluslararası Ücretler £11,950-12,950

Genel Bakış

Central Lancashire Üniversitesi (UCLan), İngiltere'nin kuzey batısında, Preston'da yer almaktadır. Şehir merkezindeki ana kampusun yanı sıra Burnley'de, Cumbria'da Westlakes'de ve Kuzey Galler'de Llangollen Açık Merkez'de kampüsleri bulunmaktadır. 100 farklı ülkeden 30 binden fazla öğrenci kayıtlıdır ve böylelikle ülkenin en büyük Üniversitelerinden biri knumundadır.

UCLan, 2010'da QS World Rankings'de adlandırılan ilk modern üniversite olarak tanımlanmış ve şu anda küresel üniversitelerin en üst% 4'ünde konumlanmıştır. 400'ün üzerinde lisans ve 200 lisansüstü kurs mevcuttur ve Üniversite, Diş Hekimliği ve Havacılık Mühendisliği gibi yeni bölümlerin yanı sıra Moda ve Hukuk gibi bölümlerini geliştirmektedir.

Üniversite, bilimsel araştırma konusunda büyük bir üne sahiptir. NASA ile astrofizik araştırması yapmanın yanı sıra Çin'de bir nanoteknoloji araştırma ekibinde ortak olabilmek için Birleşik Krallık'ta ve Afrika'da iki gözlem merkezinden yararlanmaktadır. UCLan, istihdam edilebilirlik konularında yoğun bir odaklanma sürdürüyor. Endüstriyel ortaklarla bağlantılı olarak geliştirilen pek çok lisans programıyla, İngiltere'de ilk üç sırada yer alarak mezunları kısa zamanda işe yerleşmektedir.

Uluslararası Öğrencilere Yönelik Hizmetler

Central Lancashire Üniversitesi öğrenci hayatına yeni öğrenciler için olabildiğince kolay geçiş yapmak için tasarlanmış destek hizmetleri sunmaktadır. Bu, ücretsiz oryantasyon programı ve havaalanında karşılama, ilk yıl boyunca ücretsiz İngilizce dil desteği ve Uluslararası Öğrenci Topluluğuna ücretsiz üyelik gibi yardımları da içermektedir. Öğrenciler okuln tavsiye ettiği konaklama alanlarında konaklama mecburiyetinde değildirler. 

Sıralama

  • 2017 yılında The Times University Guide 101. sırada
  • 2017 yılında The Guardian University Guide tarafından  87. Sırada gösterilmiştir.

Konaklama

Central Lancashire Üniversitesi, 1. sınıf öğrencileri için Halls of Residence'da 2.000'den fazla oda mevcuttur ve her öğrenci  salon kendi yemeklerme imkanına sahiptir. Ayrıca Preston şehrinde ve çevresinde özel konaklama birimleri bulunan, kendine ait olan daireler de mevcuttur.

Lokasyon

UCLan, Lancastire'daki Preston'da, şehir merkezine kısa bir mesafede bulunan bir kampüste kurulmuştur. Göller Bölgesi'nin güzel manzarası çok uzak değil ve şehrin pek çok kafe ve müzesinin yanı sıra bir alışveriş merkezi, birinci sınıf spor tesisleri ve tarihi mimari yapıyı barındırmakta öğrencilere muhteşem bir yaşam alanı sunmaktadır.

Central Lancashire Üniversitesi Hakkında daha fazla bilgi

Psikoloji Research Üzerine İngiltere’deki En İyi 5 Üniversite

Psikoloji, davranış ve insan aklı eğitimi, Türk öğrenciler için popüler bir eğitim tercihidir. İngiltere'deki en iyi psikoloji research üniversitelerine göz atın.

Daha fazla oku

İngiltere’de Motorspor Mühendisliği Eğitimi Alın

Motorspor mühendisliği üzerine bir kariyer göz kamaştırıcı bir iştir fakat zorlu bir yolculuktur. Eğitiminizi İngiltere'de almak sizi diğerlerinin bir adım önüne geçirebilir.

Daha fazla oku

Bu okul ile ilgileniyor musunuz?

SI-UK'in hızlı ve güvenilir servisi ile en iyi İngiltere Üniversitesine yerleştiğimi düşünüyorum.

Carla Termini
International Business Economics at City University

Read more testimonials

  • Glasgow Üniversitesi
  • Kent Üniversitesi
  • Oxford Üniversitesi
  • East Anglia Üniversitesi
  • Cambridge Üniversitesi
  • London School of Economics
  • Liverpool Üniversitesi