York Üniversitesi
York Üniversitesi

Rank

York Üniversitesi Ranking

22

location

York Üniversitesi Location

North England

York Üniversitesi York Üniversitesi

Rank

University Ranking

22

location

Img

North England

ADD TO FAVOURITES

Temel Bilgiler
Lokasyon York, England
Kuruluş Tarihi 1962
Yabancı Öğrenci Yüzdesi 12.6%
Öne Çıkan Bölümler İşletme, Gelişim Çalışmaları, İngilizce
Uluslararası Ücretler £16,620-20,910
Temel Bilgiler
Lokasyon York, England
Kuruluş Tarihi 1962
Yabancı Öğrenci Yüzdesi 12.6%
Öne Çıkan Bölümler İşletme, Gelişim Çalışmaları, İngilizce
Uluslararası Ücretler £16,620-20,910

Genel Bakış

York Üniversitesi, tarihi York kentinde kurulmuştur. İngiltere'nin önde gelen 24 araştırma üniversitesinin dahil olduğu prestijli Russell Grubu'nun bir üyesidir. 1963'te kurulan York, bağlı yüksekokullara sahip olan bir üniversitedir. Öğrencilere konaklama ve akademik birimler sağlayan dokuz yüksekokuldan oluşan üniversitenin şu anda kayıtlı yaklaşık 15.000 öğrencisi vardır.

York Üniversitesi geçmiş yıllarda,Times Higher Education ve Sunday Times tarafından ‘Yılın Üniversitesi’ seçilmiştir. Aynı zamanda savaş sonrası kurulmuş olan ve dünyanın en iyi 100 üniversitesi içinde yer alan, altı üniversiteden birisidir. Üniversite Arkeoloji, Bilgisayar Bilimleri ve Sağlık Ekonomisi alanlarındaki araştırmaları için Queen’s Anniversary Prize ödülüne layık görülmüştür.

York Üniversitesi ayrıca müfredat dışı etkinliklere yoğun şekilde odaklanmaktadır. Bu etkinlikler arasında birinci sınıf öğrencilerine ücretsiz ikinci dil eğitimi, güçlü spor desteği, iş yerleştirmeleri ve gönüllü faaliyetler yoluyla istihdam edilebilirliği artırmayı amaçlayan York Ödülü sayılabilir.

Uluslararası Öğrencilere Yönelik Hizmetler

Uluslararası Ofis, tüm uluslararası öğrencilere vize, banka işlemleri, istihdam ve diğer konularda destek sağlamak amacıyla ücretsiz görüşme ve oryantasyon etkinlikleri düzenlemektedir. Buna ek olarak, birebir eğitimler ve yaz okulları da dahil olmak üzere tüm uluslararası öğrencilere, üniversite tarafından finanse edilen dil dersleri sunan uluslararası öğrenci destek servisi ve İngilizce eğitim birimi bulunmaktadır.

Sıralama

 • Times University Guide 2017’de 17. sırada
 • Guardian University Guide 2017’de 19. sırada
 • QS Dünya Üniversite Rehberi 2017’de 127. sıradadır

2014 Araştırma Mükemmellik Çerçevesi’ne göre York Üniversitesi İngiltere’de 14. sırada yer almıştır. 'Dünya lideri' kategorisindeki araştırmaların oranı İngiltere üniversiteleri arasında en yüksek oranlardan biridir. Sekiz departman kendi branşında ilk beş sırada yer almıştır.

Konaklama

Son başvuru tarihine kadar başvurularını gerçekleştiren uluslararası öğrencilere, eğitim süresinin tamamı boyunca konaklama sağlanır. Tüm konaklama tesisleri ana kampüste ya da kampüse yürüme mesafesindedir. Yurtlar kasıtlı olarak departmanlara göre ayrılmaz, tüm bölümlerden öğrencilerin birbirleriyle tanışmasını kolaylaştırmak için karışık şekilde yerleştirme yapılır. Her yüksekokul, toplamda 4.000 odası bulunan kendi konaklama tesisine sahiptir. Odaların çoğu özel banyoludur ve her iki kampüste catering seçenekleri bulunmaktadır.

Lokasyon

MS 71'de Romalılar tarafından kurulan York, etkileyici York Minster katedrali ve İngiltere'nin iki başpiskoposundan birine ev sahipliği yapmasıyla, İngiltere'nin kuzeyindeki dini başkenti olmaya devam etmektedir. Bazı bölümlerde orijinal Roma kent surlarını içeren çok çeşitli bir mimariye sahiptir.York, çok sayıda tiyatro ve konser salonu ile birlikte küçük bağımsız sinemalar ve restoranlara sahip olan bir kültür kentidir. Londra, trenle sadece iki saat uzaklıktadır. Ana üniversite kampüsü şehir merkezine yaklaşık 20 dakika yürüme mesafesindedir.

Mezunlar

 • Harry Enfield (Komedyen)
 • Anthony Horowitz (Yazar ve Senarist)
 • Peter Lord (Aardman Animations Kurucusu)
 • Han Seung-Soo (Güney Kore Başbakanı)
 • Severin Schwan (Hoffman-La Roche CEO’su)

York Üniversitesi Hakkında daha fazla bilgi

Neden İngilizce eğitimini İngiltere’de almalısınız?

İngiltere, İngilizcenin anavatanıdır. İngiltere'de alacağınız bir İngilizce eğitimi birçok sektörde rakiplerinizin önüne geçmenizi sağlayacaktır.

Daha fazla oku

İngiltere’de Hukuk Eğitimi Alın

Hukuk İngiltere’de eğitim görmek isteyen yabancı öğrenciler tarafından en çok tercih edilen üçüncü bölümdür.

Daha fazla oku

Bu okul ile ilgileniyor musunuz?

SI-UK'in hızlı ve güvenilir servisi ile en iyi İngiltere Üniversitesine yerleştiğimi düşünüyorum.

Carla Termini
International Business Economics at City University

Read more testimonials

 • Glasgow Üniversitesi
 • Kent Üniversitesi
 • Oxford Üniversitesi
 • East Anglia Üniversitesi
 • Cambridge Üniversitesi
 • London School of Economics
 • Liverpool Üniversitesi