Sheffield Üniversitesi
Sheffield Üniversitesi

Rank

Sheffield Üniversitesi Ranking

25

location

Sheffield Üniversitesi Location

North England

Sheffield Üniversitesi

Rank

University Ranking

25

location

Img

North England

ADD TO FAVOURITES

Temel Bilgiler
Lokasyon Sheffield, England
Kuruluş Tarihi 1828
Yabancı Öğrenci Yüzdesi 20.1%
Öne Çıkan Bölümler MBA, Mimarlık, İşletme
Uluslararası Ücretler £16,000-18,000
Temel Bilgiler
Lokasyon Sheffield, England
Kuruluş Tarihi 1828
Yabancı Öğrenci Yüzdesi 20.1%
Öne Çıkan Bölümler MBA, Mimarlık, İşletme
Uluslararası Ücretler £16,000-18,000

Genel Bakış

Sheffield Üniversitesi İngiltere'nin kuzeyinde kurulmuş olan dünyaca ünlü bir üniversitedir. Orijinal 'kırmızı tuğla' üniversitelerinden biri olan Sheffield, seçkin üniversitelerin oluşturduğu Russell Grubunun bir üyesidir . Sheffield Üniversitesi QS Dünya Üniversiteleri Sıralamasına göre dünyanın en iyi ilk 100 üniversitesi arasındadır. Üniversite 1905 yılında üç kolejin birleşmesiyle kurulmuştur ve şu anda 120 ülkeden gelen yaklaşık 27.000 kayıtlı öğrencisi bulunmaktadır. 2015 Times anketine göre Sheffield, öğrenci deneyimi alanında en iyi üniversite seçilmiştir.

Sheffield Üniversitesi beş Nobel Ödüllü öğretim görevlisini ve altı Kraliçe Ödüllü öğretim görevlisini bünyesinde barındırmaktadır. Üniversite, dünya çapındaki araştırma üniversitelerinin oluşturduğu ağda sistem mühendisliği, akılı materyaller ve kök hücre teknolojisi alanlarında öncülük yapmaktadır. Boeing, Rolls-Royce ve The Welcome Trust gibi birçok firma, üniversiteye mühendislik alanındaki gücünden dolayı büyük yatırımlar yaparken aynı zamanda endüstri ile güçlü bağlar içinde kalmasını sağlarlar.

Uluslararası Öğrencilere Yönelik Hizmetler

Her akademik yılın başında Manchester Havaalanı'ndan düzenlenen karşılama servisine ek olarak konaklama oryantasyon programı da sunulan hizmetler arasında yer almaktadır. Intro Haftasında, üniversite personelinin verdiği konferanslar, bilgilendirme fuarları, kampüs ve şehir çevresindeki turlar düzenlenmektedir.

Bütün öğrencilere, akademik konularda yardım alabilecekleri özel bir danışman atanır. Uluslararası Öğrenci Destek Servisi ve Öğrenci Birliği tarafından yürütülen Uluslararası Öğrenci Danışma sistemi ise öğrencilere daha kişisel ya da özel konularla yardımcı olur. İngilizce Dil Eğitim Merkezi, konuya özgü veya genel dil destek dersleri sunmaktadır.

Sıralama

 • Times Üniversitesi Rehberi 2017'de 24. sırada
 • Guardian Üniversite Rehberi 2017'de 41. sırada
 • QS World University Rankings 2017'de 84. sırada yer almıştır.

2014 Araştırma Mükemmellik Çerçevesinde Sheffield Üniversitesi, tüm İngiltere üniversitelerinin en iyi %10'luk diliminde yer almıştır. Üniversite bünyesinde yapılan araştırmanın %33'ü 'dünya lideri', %52'si de 'uluslararası mükemmel' kategorisinde değerlendirilmiştir.

Konaklama

Birinci sınıf öğrencileri üniversite konaklama garantisi altındadır. Üniversite güncel olarak, üç ayrı alanda toplam 5,879 kişilik konaklama kapasitesine sahiptir. Bu odaların çoğu ortak bir mutfağı paylaşan özel banyolu odalar olmakla birlikte kampüste ortak banyolu odalar, daha büyük delüks odalar ve stüdyo daireler de mevcuttur. İngiltere genelinde Sheffield, en düşük öğrenci yaşam maliyetine sahip olan şehirdir.

Lokasyon

Sheffield, İngiltere'nin kuzeyinde yer alan canlı bir şehirdir ve öğrenciler arasında çok popüler bir seçimdir. İngiltere'nin beşinci büyük şehri olmasının yanı sıra kent içindeki 150 ormanlık alan ve 50 kamusal park ile en yeşil kentlerden de biridir. Devlet istatistiklerine göre Sheffield, İngiltere'nin en güvenli şehirleri arasındadır.

Mezunlar

 • Eddie Izzard (Komedyen)
 • Helen Sharman (İlk İngiliz astronot)
 • Jessica Ennis (Altın madalyalı olimpiyat heptatloncu)
 • Glenn Davis (Sydney Başpiskoposu)
 • Sir Harold Kroto (Nobel Ödüllü kimyager)

Sheffield Üniversitesi Hakkında daha fazla bilgi

İngiltere'deki En İyi Öğrenci Toplulukları

Öğrenci Birlikleri, konaklama, eğitim ve hukuksal danışmanlık da dahil olmak üzere çeşitli konularda öğrencilere yardım sağlar. Öğrenci Birlikleri kaliteli ise üniversite hayatınız da bir o kadar kolay ve eğlenceli olacaktır. 

Daha fazla oku

Mimarlık Öğrencileri için Portfolyo Hazırlama İpuçları

İngiltere'de mimarlık eğitimine başvurmadan önce portfolyolarınıza ne tür bir çalışma yapılması gerektiği konusunda daha fazla bilgi edinin.

Daha fazla oku

Bu okul ile ilgileniyor musunuz?

SI-UK'in hızlı ve güvenilir servisi ile en iyi İngiltere Üniversitesine yerleştiğimi düşünüyorum.

Carla Termini
International Business Economics at City University

Read more testimonials

 • Glasgow Üniversitesi
 • Kent Üniversitesi
 • Oxford Üniversitesi
 • East Anglia Üniversitesi
 • Cambridge Üniversitesi
 • London School of Economics
 • Liverpool Üniversitesi