Southampton Üniversitesi
Southampton Üniversitesi

Rank

Southampton Üniversitesi Ranking

18

location

Southampton Üniversitesi Location

South England

Southampton Üniversitesi

Rank

University Ranking

18

location

Img

South England

ADD TO FAVOURITES

Temel Bilgiler
Lokasyon Southampton, England
Kuruluş Tarihi 1920
Yabancı Öğrenci Yüzdesi 18.1%
Öne Çıkan Bölümler İşletme, Mühendislik, Biyoloji
Uluslararası Ücretler £16,536-20,320
Temel Bilgiler
Lokasyon Southampton, England
Kuruluş Tarihi 1920
Yabancı Öğrenci Yüzdesi 18.1%
Öne Çıkan Bölümler İşletme, Mühendislik, Biyoloji
Uluslararası Ücretler £16,536-20,320

Genel Bakış

Southampton Üniversitesi, İngiltere'nin güney kıyısındaki Southampton şehrinde bulunmaktadır. Üniversite, Russell Group ve Worldwide Üniversiteler Ağı'nın kurucu üyelerindendir. Güncel olarak kayıtlı olan 20.000 öğrencisinin 2.000’i yüz farklı ülkeden gelen uluslararası öğrencilerden oluşmaktadır. Southampton, dünya çapındaki üniversitelerin en iyi % 1'lik dilimindedir ve global ölçekte güncel olarak 87. sırada yer almaktadır.

Üniversite araştırma yoğunluğu ile tanınır. En son Araştırma Mükemmellik Çerçevesine göre İngiltere üniversiteleri arasında, tüm disiplinlerde en yüksek notu (5 *) alan tek mühendislik fakültesine sahiptir. Southampton, İngiltere'nin lider mühendislik okulu olarak bilinmektedir.

Southampton Üniversitesi, disiplinlerarası dayanışma ve sanayi ile işbirliği konularına büyük önem vermektedir. İşverenler sıklıkla kampüsteki Kariyer Günleri'ne davet edilir. Southampton Kariyer Servisi, tüm öğrencilerine mezuniyet sonrası üç yıla kadar ücretsiz kariyer desteği sağlamaktadır.

Uluslararası Öğrencilere Yönelik Hizmetler

Southampton Üniversitesi, ocak ve eylül aylarında Heathrow ve Gatwick avaalanlarından ücretsiz karşılama servisi düzenlemektedir. Bunun yanı sıra okul personeli tarafından düzenlenen konuşmalar ve etkinlikler dönem başında ve dönem boyunca devam eder. Uluslararası öğrenci destek servisi ve İngilizce dil eğitim biriminin yanı sıra çeşitli sosyal ağlar mevcuttur.

Sıralama

 • Times Üniversite Rehberi 2017'de 21. sırada
 • Guardian Üniversite Rehberi 2017’de 16. sırada
 • QS Dünya Üniversite Sıralaması 2017'de 87. sırada yer almaktadır.

Southampton Üniversitesi, mezunlarının başlangıç maaşları ölçeğinde ülkedeki en iyi 30 üniversite arasındadır. 2014/15 yılında mezunların işverenler tarafından hedeflendiği üniversiteler arasında 17. sırada yer almıştır. 2013/14 eğitim döneminde mezun olan Southampton öğrencilerinin %94’ü mezun olduktan sonraki altı ay içinde istihdam edilmiş veya yüksek öğretime devam etmişlerdir.

2014 Araştırma Mükemmellik Çerçevesine göre Southampton, araştırma yoğunluğu ölçeğinde İngiltere’de 8., araştırma hacmi ve kalitesi ölçeğinde de 11. sırada yer almıştır. Üniversitede yapılan araştırmaların %97'sinden fazlası 'dünya lideri' ve 'uluslararası mükemmel' kategorisinde değerlendirilmiştir.

Konaklama

Southampton Üniversitesi’nin tüm uluslararası öğrencileri, üniversite yurtlarında iki yıl boyunca konaklama garantisi altındadır. Southampton ve Winchester çevresindeki 20 ayrı konaklama tesisinde toplam 3000 oda bulunmaktadır. Özel banyolu odalardan standart odalara, yemekli ve paylaşımlı konaklama seçenekleri bulunmaktadır. Konaklama Servisi öğrencilere, belirli aralıklarla güncellenen listeler ve mevcut mülkler hakkında rehberler hazırlayarak özel konaklama bulmalarında yardımcı olmaktadır.

Lokasyon

Southampton, canlı ve hareketli bir şehir olup Londra'dan sadece 60 dakika uzaklıktadır. Diğer İngiltere ve Avrupa şehirlerine kolay ulaşım bağlantılarına sahiptir. Winchester, Salisbury ve Bournemouth gibi turistik kasabaların yanı sıra New Forest ve dünyaca ünlü Stonehenge’e de yakındır. Southampton'un bulunduğu İngiliz güney sahili, İngiltere'deki en sıcak iklimlerden birine sahiptir.

Tarih boyunca 'Dünyanın Geçidi' olarak bilinen Southampton, günümüzde de önemli bir uluslararası liman olmaya devam etmektedir. Kentin yat limanı Volvo ve BT Global Challenge Round-the-World yat yarışları gibi yüksek profilli uluslararası etkinliklere ev sahipliği yapmaktadır. Yaklaşık 221.000 olan kent nüfusunun içinde 40.000 öğrenci yer almakta ve buna bağlı olarak kentte çok çeşitli eğlence ve spor etkinlikleri düzenlenmektedir

Mezunlar

 • Chris Packham – TV sunucusu ve vahşi yaşam uzmanı
 • Sir Adrian Newey - Baş Teknik Sorumlu, Red Bull Racing F1
 • John Inverdale – TV sunucusu
 • Justine Greening – Eski Ulaştırma Bakanı
 • John Nettles – Aktör
 • George Buckley – 3M Baş Yöneticisi ve İcra Kurulu Üyesi
 • Stephen Payne OBE – Carnival Corporation Başkan Yardımcısı ve Donanma Mimarı
 • Jon Sopel – Siyaset Programı Sunucusu , BBC News'ın ana sunucusu

Southampton Üniversitesi Hakkında daha fazla bilgi

İngiltere’de Gemi Mühendisliği Eğitimi

İngiltere üniversiteleri denizcilik sektöründe aranan elemanlar yetiştirmektedir. Gemi mühendisliği hakkında daha falza bilgi almak için bizimle iletişime geçin.

Daha fazla oku

İngiltere’de İşletme Analizi Eğitimi Alın

Şirketler rekabet etme, büyüme ve büyük kar hedeflerine ulaşma ihtiyacı içinde ve İngiltere’de işletme analizi eğitimi almak sizi anahtar çalışan yapacaktır.

Daha fazla oku

Sağlık Bilimleri için İngiltere’deki En İyi Üniversiteler

Sağlık Bilimleri, tıp ve bilim endüstrisinde geniş çapta bir çok meslek ve meslek dallarını kapsar. İngiltere'de 50 farklı uzmanlık alanında çalışan 50,000 sağlık bilimi uzmanı bulunmaktadır, ve dört farklı kategoriye ayrılmışlardır:

Daha fazla oku

Bu okul ile ilgileniyor musunuz?

SI-UK'in hızlı ve güvenilir servisi ile en iyi İngiltere Üniversitesine yerleştiğimi düşünüyorum.

Carla Termini
International Business Economics at City University

Read more testimonials

 • Glasgow Üniversitesi
 • Kent Üniversitesi
 • Oxford Üniversitesi
 • East Anglia Üniversitesi
 • Cambridge Üniversitesi
 • London School of Economics
 • Liverpool Üniversitesi