Greenwich Üniversitesi
Greenwich Üniversitesi

Rank

Greenwich Üniversitesi Ranking

100

location

Greenwich Üniversitesi Location

South England

Greenwich Üniversitesi Greenwich Üniversitesi

Rank

University Ranking

100

location

Img

South England

ADD TO FAVOURITES

Temel Bilgiler
Lokasyon London, England
Kuruluş Tarihi 1992
Yabancı Öğrenci Yüzdesi 14%
Öne Çıkan Bölümler Ekonomi, Dil Bilimi, İşletme
Uluslararası Ücretler £12,100-13,500
Temel Bilgiler
Lokasyon London, England
Kuruluş Tarihi 1992
Yabancı Öğrenci Yüzdesi 14%
Öne Çıkan Bölümler Ekonomi, Dil Bilimi, İşletme
Uluslararası Ücretler £12,100-13,500

Genel Bakış

Thames bankasının bir dünya mirasına dayanan Greenwich Üniversitesi, Londra ve Kent'te iki kampüsü bulunmkatadır. 100'den fazla ülkeden yaklaşık 22,000 öğrenci eğitim görmektedir.

Greenwich Üniversitesi, en yeni Ulusal Öğrenci Anketi'nde, Greenwich personeliyle dersleri entelektüel olarak teşvik edici ve öğretim görevlileri konuları ilginç hale getirme konusunda başarılıdır. Üniversite, öğrenci memnuniyeti için % 100 puan almıştır. İşletme Bölümü'nden, İngiliz Dili ve İngilizce Öğretimi, Bilgisayar Güvenliği ve Adli Tıp, Oyun Geliştirme ile Hesaplama, Finansal Matematik, Ebelik, Ve Halk Sağlığı gibi bölümlerde yüksek başarı göstermiştir. Üniversitenin Çocuk Hemşireliği ve Hemşirelik Çalışmaları derslerinden Yüksek Lisans programları vardır.

Greenwich Üniversitesi, Yüksek Öğrenim ve İleri Eğitim için üç Kraliçe Yıl dönümü ödülüne layık görüldü ve kampüslerini ve tesislerini halihazırda devam etmekte olan 150 milyon pound'luk ilave bir iyileştirme ile genişletme çalışmaları devam etmektedir.

Uluslararası Öğrencilere Yönelik Hizmetler

University of Greenwich Uluslararası Öğrenci Destek Ekibi, öğrencileri, çalışmalarında ortaya çıkabilecek her konuda öğrencilerine yardımcı olmaktadır. Greenwich Üniversitesi uluslararası öğrencilerin kampüste hayata geçirmelerine yardımcı olmak için oryantasyon programları düzenliyor.

Vize yenileme durumlarına ve culture uyum sağlamakta öğrencilerine yardım etmektedir. 

Sıralama

 • 2017 yılında The Times University Guide tarafından 107. sırada
 • 2017 yılında The Guardian University Guide tarafından 98. Sırada gösterilmiştir.


Üniversite, İngiltere'de 142'yi aşan çevre kurumları arasında People & Planet Green League Table tarafından en çevre dostu bulunmuştur. 2014 Araştırma Mükemmellik Çerçevesinin ardından hemşirelik, mühendislik, tarım ve veterinerlik gıda bilimi iyi performans göstermiştir.

Konaklama

Greenwich konaklamada, bütün birinci sınıf öğrencilerine öncelik verir. Avery Hill ve Medway konaklama tesisleri, kendi kampüslerine çok yakın, Greenwich'teki öğrenciler ise hangi odaların alındığına bağlı olarak 5 veya 10 dakikalık yürüyüşe sahiptir.Üniversite ayrıca, özel olarak kiralanan konutları bulmaya yardımcı olabilir ve tüm yeni öğrencilerin ikametgah salonunda ya da Greenwich onaylı konut Üniversitesinde yaşayacakları yer konusunda yardımcı olmaktadır.

Lokasyon

Greenwich Üniversitesi üç kampüsüne sahiptir: Londra'nın güney doğusunda Avery Hill, Greenwich ve Medway Kent'te. Greenwich, en büyük kampüstür ve Thames Nehri kıyılarında bir Dünya Mirası Alanı'nda bulunmaktadır. 17. yüzyılda tasarlanan binalardan oluşan bu yapı, dünyanın en güzel kampüslerinden biri olarak kabul edilmektedir.Medway Kampüsü modern Edward’ta kurulu ve Mühendislik ve Bilim Okulları'na ev sahipliği yapmaktadır. Greenwich Kampüsü'nde olduğu gibi, eski kıyı şeridi HMS Pembroke'de bulunan Deniz Kuvvetleri ile tarihi bağlantılara sahiptir. Avery Hill kampüsü Eltham'da yeşil alanlarla çevrili ancak şehre kolay erişime sahiptir.

Mezunlar

 • Malorie Blackman (Yazar)
 • Charles K. Kao (Nobel Ödüllü Bilim İnsanı)
 • Dave Rowntree (Müzisyen, Blur)

Greenwich Üniversitesi Hakkında daha fazla bilgi

İngiltere’de Arazi ve Mülk Yönetimi Eğitimi Alın

Arazi ve Mülk Yönetimi, mülk geliştirme & yönetim ve kentsel planlama ile ilgili konuları anlamanızı sağlayacak kapsamlı bir bölümdür. Tüm yerleşik ve doğal çevreyi kapsayan bu bölümü İngiltere'de hangi okullarda okuyabileceğinize göz atın.

Daha fazla oku

Bu okul ile ilgileniyor musunuz?

SI-UK'in hızlı ve güvenilir servisi ile en iyi İngiltere Üniversitesine yerleştiğimi düşünüyorum.

Carla Termini
International Business Economics at City University

Read more testimonials

 • Glasgow Üniversitesi
 • Kent Üniversitesi
 • Oxford Üniversitesi
 • East Anglia Üniversitesi
 • Cambridge Üniversitesi
 • London School of Economics
 • Liverpool Üniversitesi