Solent Üniversitesi
Solent Üniversitesi

Rank

Solent Üniversitesi Ranking

85

location

Solent Üniversitesi Location

South England

Solent Üniversitesi

Rank

University Ranking

85

location

Img

South England

ADD TO FAVOURITES

Temel Bilgiler
Lokasyon Southampton, England
Kuruluş Tarihi 2005
Yabancı Öğrenci Yüzdesi 14.7%
Öne Çıkan Bölümler Denizcilik, Medya, Sanat ve İşletme
Uluslararası Ücretler £10,000-12,500
Temel Bilgiler
Lokasyon Southampton, England
Kuruluş Tarihi 2005
Yabancı Öğrenci Yüzdesi 14.7%
Öne Çıkan Bölümler Denizcilik, Medya, Sanat ve İşletme
Uluslararası Ücretler £10,000-12,500

Genel Bakış

Solent Üniversitesi, 2004 yılında kurulmuştur ve şu an kayıtlı 100 farklı ülkeden 12.000'in üzerinde öğrencisi bulunmaktadır. Bilgisayar ve video oyunları dizaynı, komedi yazımı ve performansı ile yat ve elektrikli el sanatı tasarımında dersler sunan 'geleneksel olmayan' konularda güçlü bir üne sahiptir.

Denizcilik konuları, ana kampüsün bir parçası olan deniz taşımacılığı ve açık deniz petrol endüstrileri için uluslararası çapta tanınmış bir eğitim ve araştırma olanağı ile Üniversitenin en önemli programıdır. Aynı zamanda en iyi yatçılık kurumlarından biridir ve öğrenci ekibi son altı yılda dört kez ulusal yatçılık şampiyonasını kazanmıştır. Solent bu alanda uluslararası alanda önemli araştırmalar üretmeye devam etmektedir.

Uluslararası Öğrencilere Yönelik Hizmetler

Uluslararası Danışma Ekibi, Southampton Merkez tren istasyonundan ücretsiz minibüs hizmeti ile öğrencileri karşılar ve diger ülkelerden gelen öğrencilerle  tanıştırmak için Uluslararası Karşılama Haftası düzenler. Dönem boyunca her türlü destek  konularında  destek verilir buna İngilizce dil dersleri de dahildir.

Sıralama

  • 2018 yılında The Times University Guide tarafından 100. sırada
  • 2018 yılında The Guardian University Guide tarafından 103. Sırada gösterilmiştir.

Konaklama

Solent, konaklama için  2300'den fazla yeri bulundurmaktadır. Tüm yatak odalarında lavabo bulunan 1000 tane  suit oda bulunmaktadır. Çeşitli konutlar, kampüse yürüme mesafesindedir ve genellikle mutfak başına 7-10 öğrenciye sahip dairelerden oluşmaktadır.

Lokasyon

Southampton, Londra'dan bir saatten biraz fazla  uzaklıkta yer almakata, sosyal hayat bakımından canlı bir şehirdir. İngiltere ve Avrupa şehirlerine rahat ulaşım bağlantıları vardır. Orman ve dünyaca ünlü Stonehenge gibi Winchester, Salisbury ve Bournemouth turistik alanları  yakınlardadır. Southampton'un bulunduğu İngiliz güney sahili, İngiltere'deki genel hava durumuna göre en sıcak iklimlerden birini sunar.

Tarih boyunca 'Dünyanın Geçidi' olarak bilinen Southampton önemli bir uluslararası liman olmaya devam ediyor. Marina, Volvo ve BT Global Challenge Round-the-World yat yarışları gibi yüksek profilli uluslararası tekne yarışmalarına ev sahipliği yapıyor.

 

Bu okul ile ilgileniyor musunuz?

SI-UK'in hızlı ve güvenilir servisi ile en iyi İngiltere Üniversitesine yerleştiğimi düşünüyorum.

Carla Termini
International Business Economics at City University

Read more testimonials

  • Glasgow Üniversitesi
  • Kent Üniversitesi
  • Oxford Üniversitesi
  • East Anglia Üniversitesi
  • Cambridge Üniversitesi
  • London School of Economics
  • Liverpool Üniversitesi